Szykują się wyjątkowe obchody majówki w Gdyni, pełne atrakcji dla całych rodzin

Majówka tego roku zaczyna się już 26 kwietnia, oferując niepowtarzalne doświadczenia w muzeach, parkach, centrach nauki oraz na pokładzie słynnego okrętu-muzeum ORP „Błyskawica”. A to zaledwie początek atrakcji! Chętni na piknik na świeżym powietrzu? Nic prostszego!

Zgodnie z tradycją, w Gdyni zaplanowano oficjalne uroczystości upamiętniające święto flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

2 maja, punktualnie o godzinie 12:00 na nabrzeżu Pomorskim i pokładzie okrętu ORP „Błyskawica”, odbędą się uroczystości z udziałem honorową asystą Marynarki Wojennej – wszystko to w celu uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie, 3 maja będą obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. O godzinie 8:00 rano okręty Marynarki Wojennej RP podniosą wielką galę banderową. O godzinie 10:00 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny będzie odprawiona uroczysta msza święta, po czym o godzinie 11:00 rozpocznie się przemarsz.

Uczestnicy przemaszerują ulicami Świętojańską, Żwirki i Wigury oraz Słowackiego, docierając do pomnika Konstytucji 3 Maja. Tam o godzinie 11:40 rozpoczną się centralne obchody upamiętniające 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z udziałem wojskowej asysty honorowej.

Ważna informacja dla rodziców z dziećmi, opiekunów zwierząt, osób starszych oraz wszystkich wrażliwych na hałas: 3 maja o godzinie 12:00 z pokładu ORP „Błyskawica” oddane zostaną strzały armatnie (3 maja – 21 wystrzałów).