Szczyt sezonu letniego w Gdańsku – Jarmark św. Dominika

Symboliczny gest przekazania kluczy do bram miasta gdańskiego kupcom z Jarmarku św. Dominika dokonany przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydentkę Gdańska, miał miejsce w sobotę, 22 lipca o godzinie 12:00. Ten akt ceremonialny stanowił wyznaczenie oficjalnego początku najważniejszego wydarzenia roku na mapie gdańskich atrakcji.

Za nami pełne oczekiwania i intensywnych przygotowań tygodnie poprzedzające rozpoczęcie Jarmarku św. Dominika. To znamienite oraz największe pod względem skali wydarzenie cykliczne, które każdego roku przyciąga tłumy mieszkańców i turystów do serca Trójmiasta. Eksponatów na tegorocznym jarmarku nie brakuje – w samym centrum Gdańska można odwiedzić ponad 750 stoisk.

Wśród nich aż 500 prezentuje twórczość artystyczną i rzemieślniczą, będąc doskonałą okazją do zapoznania się z tradycjami i kulturą regionu. Naturalnie, jak ma to miejsce każdego roku, nie mogło zabraknąć punktów gastronomicznych oferujących smakołyki regionalnej kuchni oraz stoisk z lokalnymi produktami, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów.