Sukces gdyńskiego strażaka na Mistrzostwach Polski służb mundurowych w jiu-jitsu

Aspirant Dominik Łoś z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni udowodnił, że strażacy z tego miasta są jednymi z najlepszych w kraju nie tylko jeśli chodzi o pomoc mieszkańcom, ale także w dziedzinie sportu. Reprezentując swoją formację, zdobył on dwa złote medale podczas rozgrywek III Mistrzostw Polski służb mundurowych w brazylijskim jiu-jitsu.

Ciągłe dbanie o kondycję fizyczną sprawia, że gdyńscy strażacy są przygotowani do codziennego uczestniczenia w akcjach ratunkowych na terenie miasta. W przeszłości odnosili już liczne sukcesy sportowe, co jest świadectwem ich wysokiej formy. W ubiegłym roku ekipa ze Gdyni zajęła miejsca na podium – drugie i trzecie – podczas zawodów województwa pomorskiego w biegach po schodach. Te rozgrywki odbyły się w gdańskim budynku Olivia Star.

Wspomniane zawody polegały na wbieganiu strażaków w pełnym wyposażeniu na 34 piętro wieżowca przy alei Grunwaldzkiej. Musieli oni poradzić sobie z tym wyzwaniem, występując w dwuosobowych zespołach. Właśnie ten rodzaj rywalizacji ukazał determinację i siłę gdyńskich strażaków, którzy nie tylko służą mieszkańcom w codzienności, ale także reprezentują swoje miasto i formację na arenie sportowej.