Sezon wycieczkowców otwarty: AIDAdiva, pływający gigant, zawitał do Portu Gdynia

Niezwykle imponujący okręt wycieczkowy AIDAdiva, o długości przekraczającej 250 metrów, posiadający 11 pokładów i zatrudniający niemal 600 członków załogi, wpłynął do portu w Gdyni. Jego misją jest zapewnienie najwyższego komfortu aż dla 2050 pasażerów. To właśnie AIDAdiva ma zaszczyt być pierwszym morskim gigantem, który zawitał na gdyńskie wody w tym sezonie.

Otoczony atmosferą ekscytacji sezon wycieczkowy w Porcie Gdynia oficjalnie rozpoczęto z chwilą cumowania AIDAdivy. Ten imponujący pływający kolos skierował swoje ster na Francuskie Nabrzeże 2 maja, tuż przed godziną 8.00 rano, nieopodal Muzeum Emigracji. Kiedy statek ustabilizował się przy nabrzeżu, na powitanie pasażerów czekała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Begama” oraz pirat – urocza maskotka Portu Gdynia.

Niestety, pomimo swojego majestatycznego wyglądu i ogromnej wielkości, AIDAdiva nie może zagrzać miejsca w gdyńskim porcie na dłużej. Można go podziwiać zaledwie przez kilka godzin – do godziny 18.00. Jednak na szczęście dla miłośników morskich podróży, ten pływający gigant powróci do Gdyni jeszcze sześć razy.