Przedłuża się remont SKM Grabówek. Prace zakończą się w połowie września!

Remonty przystanków SKM Leszczynki i Grabówek miały zakończyć się wraz z początkiem maja. I o ile w przypadku przystanku na Leszczynkach, taka sytuacja bez problemu będzie miała miejsce, o tyle z przystankiem Grabówek powstał większy problem. Obecnie wykonawca przewiduje, że zakończenie prac nastąpi w połowie września 2023 roku. Jednak ta data może się jeszcze zmienić!

Prace nad przystankami SKM Leszczynki i SKM Grabówek rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Na przystanku Leszczynki pozostały jeszcze do ukończenia rzeczy zupełnie kosmetyczne. Jednak w przypadku przystanku Grabówek, trzeba zrobić o wiele więcej.

Głównym powodem jest zmiana lokalizacji peronów o około 100 metrów w stronę Gdyni Głównej. W konsekwencji poprowadzono również drugie przejście podziemne prowadzące z terenów kolejowych do miasta od strony południowej. Wszystko to wymagało nie tylko większych nakładów pieniężnych, ale i czasu do realizacji tak śmiałych planów. Wykonawca zastrzega, że termin wrześniowy może się jeszcze zmienić.