"Prawica i Społecznicy": Szerokie porozumienie Prawa i Sprawiedliwości na wybory samorządowe w Gdyni w 2024 roku

Porozumienie o nazwie „Prawica i Społecznicy” to większa koalicja, która będzie dążyć do zdobycia miejsc w radzie miasta i stanowiska prezydenta Gdyni podczas wyborów samorządowych w 2024 roku. Prawo i Sprawiedliwość, jeden z kluczowych graczy w tym porozumieniu, przedstawiło swoich kandydatów do Rady Miasta Gdyni 25 lutego, za pośrednictwem jednego z pomorskich liderów partii, Marcina Horały.

– Przedstawiamy naszą drużynę; drużynę, która idzie do Rady Miasta Gdyni. Będziemy przekonywać mieszkańców. Będziemy rozmawiać z mieszkańcami, prezentować swój program, a później ten program realizować – ogłosił Marcin Horała, członek PiS, pod pomnikiem Polski Morskiej na Skwerze Kościuszki. Dodał, że kandydaci są popierani przez szerokie porozumienie obejmujące nie tylko Prawo i Sprawiedliwość, ale również Konfederację oraz lokalnych społeczników.

Ta prezentacja listy liderów i kandydatów do Rady Miasta Gdyni odbyła się dwa dni po tym, jak „Prawica i Społecznicy” ogłosili swojego kandydata na prezydenta.

– Do wielkich rzeczy nie dochodzi się w pojedynkę, dlatego jestem naprawdę bardzo szczęśliwy i niezwykle dumny, że udało nam się stworzyć tak piękną, szeroką, biało-czerwoną drużynę – podkreślił Marek Dudziński, radny Gdyni, który ubiega się zarówno o reelekcję do Rady Miasta Gdyni, jak i o stanowisko prezydenta. – Wśród naszych kandydatów są przedstawiciele oświaty, nauczycielki, osób zaangażowanych w walkę z komuną w latach osiemdziesiątych, przedstawiciele związków zawodowych, społeczników niewidocznych na co dzień w mediach, działaczy pomagających w domach dziecka, a także przedstawicieli trzeciego sektora – tutaj są Fundacja Zefir oraz „Młodzi dla Polski” Trójmiasto. Lista naszych kandydatów jest bardzo różnorodna i obejmuje zarówno młodych ludzi jak i bardziej doświadczonych radnych miasta oraz dzielnic – dodał.