Potencjalny debiut Magdaleny Sobal na arenie międzynarodowej

Magdalena Sobal, znakomita napastniczka Pogoni Dekpol Tczew, ma szanse zadebiutować w pierwszej reprezentacji Polski kobiet. Zaszczyt ten został jej dany przez trenerkę Niny Patalon, która dołączyła ją do grupy czterech nowicjuszek. W najbliższych meczach, które odbędą się 22 września w Atenach przeciwko Grecji i 26 września w Gdyni przeciwko Ukrainie, talent Sobal może być pokazany na międzynarodowej arenie.

26 września 2023 roku zaplanowano mecz kobiecej reprezentacji Polski z Ukrainą na Stadionie Miejskim w Gdyni. Jest to miejsce szczególnej pamięci dla drużyny pod kierownictwem Niny Patalon, gdzie w kwietniu 2022 roku pokazały swoją siłę, zwyciężając drużynę Armenii wynikiem 12:0. Ta wygrana jest największym triumfem polskiej drużyny kobiet w eliminacjach.

Zanim jednak dojdzie do spotkania z Ukrainkami, polska drużyna będzie musiała stawić czoła Grecji w Atenach 22 września. Zespół trenowany przez Ninę Patalon rywalizuje również z Serbią w grupie B3 Ligi Narodów. Kibice na Pomorzu będą mieli okazję ocenić grę Ukrainek podczas ich meczu z Serbią na stadionie miejskim w Starogardzie Gdańskim, który odbędzie się również 22 września o godzinie 15. Dodatkowo, wejście na ten mecz jest bezpłatne.

Kibice z niecierpliwością czekają na potencjalny debiut Magdaleny Sobal na arenie międzynarodowej – zarówno w wyjazdowym meczu z Grecją, jak i domowym spotkaniu z Ukrainą. Wszyscy członkowie klubu Pogoń Dekpol Tczew są dumni z powołania swojej zawodniczki, która była drugą najlepszą strzelczynią w minionym sezonie Ekstraligi kobiet.