Poszukiwane ofiary fałszywej zbiórki na „walkę z nowotworem płuc”

Apelują o kontakt z ofiarami oszustwa funkcjonariusze Komisariatu Policji w Śródmieściu Gdyni. Policja intensywnie poszukuje osób, które nieświadomie wpłacały środki finansowe na fikcyjną zbiórkę „walka z nowotworem płuc”. Celem tej zbiórki miało być wsparcie Krzysztofa Hebla z Gdyni, a środki zbierane były za pośrednictwem portalu „pomagam.pl”.

Zdaniem śledczych, okres, w którym miało miejsce to przestępstwo, obejmował czas od grudnia 2017 roku do stycznia 2022 roku. W tym czasie zarówno mieszkańcy Gdyni, jak i osoby spoza miasta mogli dokonywać wpłat na rzecz rzekomego walki z nowotworem. Zbierana kwota miała trafiać bezpośrednio na konto Krzysztofa Hebla.

Sprawcy oszustwa doskonale wykorzystali ludzką empatię oraz chęć niesienia pomocy osobom walczącym z nowotworem płuc. Cel był prosty – wyłudzić jak najwięcej pieniędzy od naiwnych darczyńców. Dlatego teraz policjanci pracujący nad tą sprawą bardzo potrzebują kontaktu z osobami, które padły ofiarą tego haniebnego oszustwa. Zachęcają wszystkich poszkodowanych do zgłoszenia się do nich do dnia 20 lipca 2023 roku.