Podsumowanie 26. edycji Grand Prix Sopot-Gdynia: emocje na szczytach górskich mistrzostw

Rozstrzygnięte zostały 7. i 8. runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP), które przyciągnęły tłumy w miniony weekend. Miejsce rywalizacji, leśny odcinek między Sopotem a Gdynią, stał się świadkiem triumfów Grzegorza Rożalskiego oraz Waldemara Kluzi, którzy wygrali zawody odpowiednio w sobotę i niedzielę. Dzień po dniu, zmagania tych kierowców dały publiczności mnóstwo emocji.

Przed rozpoczęciem wydarzenia, szczegóły GSMP były omówione zarówno w osobnym artykule, jak i w kalendarzu imprez. Zaznaczono tam między innymi, że zawodnicy będą rywalizować na podrasowanych i mocnych pojazdach.

Zakończona właśnie 26. edycja Grand Prix Sopot-Gdynia przyniosła dwa dni pełne emocji i sportowej rywalizacji. Sobota i niedziela były dniem dwóch rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy odważnie ścigali się na technicznie wymagającej trasie, prowadzącej ulicami Malczewskiego i Sopocką. Ta leśna trasa o długości nieco ponad 3 km była prawdziwym wyzwaniem dla uczestników, którzy toczyli zażartą walkę o jak najlepsze czasy przejazdu.