Pod patronatem Bałtyckiego Teatru Różnorodności – akcja edukacyjna Policji w Gdyni

W ramach wydarzenia zorganizowanego przez Bałtycki Teatr Różnorodności dla Gdyni Rodzinnej, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Śródmieściu Gdyni mieli okazję uczestniczyć jako goście. Spotkanie, które miało na celu edukację najmłodszych i ich rodziców w kwestii bezpieczeństwa podczas wakacji, stało się okazją do przeprowadzenia licznych rozmów. Policjanci podkreślali ryzyko związane z nieodpowiedzialnym zachowaniem w pobliżu zbiorników wodnych i zachęcali do udziału w konkursie o nazwie „Artystyczny przeWODNIK”.

Podczas letniego sezonu funkcjonariusze gdyńskiej komendy często spotykają się z młodzieżą i dziećmi, mając na celu utrwalanie zasad bezpieczeństwa podczas letniej beztroski. Wykorzystując możliwość bezpośredniego kontaktu z turystami oraz tymi, którzy zdecydowali się spędzić wakacje w domu, policjanci śródmiejskiego komisariatu z chęcią włączyli się w organizowane przez Bałtycki Teatr Różnorodności wydarzenie.

Podczas zgromadzenia mundurowi skupili się na omówieniu zagadnień dotyczących bezpiecznego spędzania czasu nad wodą, odpowiedzialnej jazdy rowerem oraz właściwego zachowania się w miejscach publicznych. Dodatkowo zachęcali do udziału w konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, który cieszył się wsparciem ze strony PZU. Młodzi uczestnicy byli zachwyceni możliwością zobaczenia radiowozu policyjnego na żywo i słuchania interesujących opowieści o pracy stróżów prawa.