Obchody Grudnia 70. Prezydent Andrzej Duda zabrał głos!

Wszystko rozegrało się dokładnie 52 lata temu. Mimo upływającego czasu, nikt nie zapomina, co wydarzyło się tu przed laty. Obecnie, przy pomniku Ofiar Grudnia 70, ustawiono znicze w imię pamięci osób, które tu zginęły.

Całość uroczystości rozpoczęła się o godzinie szóstej rano. Pod pomnikiem Ofiar Grudnia 70, w okolicy przystanku SKM Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski. Przyjechali tam między innymi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wojewoda Dariusz Drelich oraz szef NSZZ Solidarność, Piotr Duda. Na miejscu nie zabrakło również abp Tadeusza Wojda.

Obecni tam mieszkańcy i przyjezdni, odśpiewali hymn. Oddano również salwę honorową. W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy list odczytał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Paweł Szrot. Prezydent pisał o hołdzie, jaki składa wszystkim ofiarom, które poniosły brutalną śmierć z ręki oprawców, działających w celu pacyfikacji protestów robotniczych. Wspomniał również o bohaterskiej postawie wszystkich więzionych oraz przesłuchiwanych przez komunistyczne władze.