Nowa organizacja ruchu na ul. Wielkopolskiej w Gdyni zapowiedziana na 26 lipca 2023 r.

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, zaplanowano istotne zmiany w organizacji ruchu na jednej z głównych arterii miasta. Szczegóły dotyczą ulicy Wielkopolskiej i zostaną wprowadzone 26 lipca 2023 roku, będącej dniem środkowym tygodnia. Te modyfikacje obejmują obszar od skrzyżowania tej ulicy z ul. Korzenną aż do miejsca, gdzie znajduje się przystanek autobusowy oznaczony jako „Nałkowskiej 02”.

Planowane zmiany polegają na całkowitym zamknięciu fragmentu ul. Wielkopolskiej prowadzącego w kierunku Obwodnicy, co jest koniecznym krokiem w celu umożliwienia wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na pozostałej części drogi, prowadzącej do centrum miasta. Jest to decyzja tymczasowa, wprowadzona z myślą o płynności ruchu oraz bezpieczeństwie uczestników drogowego ruchu.

Zarząd Dróg i Zieleni informuje dodatkowo, że podczas trwania prac na ul. Wielkopolskiej, przejazd z ulicy Nałkowskiej do Wielkopolskiej będzie niemożliwy. Zamknięcie tego odcinka ma umożliwić sprawną realizację prac na głównej arterii.