Następna dostawa czołgów K2GF w Gdyńskim Porcie – Kontynuacja umowy z Koreą Południową z 2022 roku

W poniedziałek, 19 marca, Gdynia ponownie stała się punktem docelowym dla transportu pochodzącego z Korei Południowej. Na pokładzie znajdowały się czołgi K2GF. Był to drugi taki przypadek tylko w marcu. Dodatkowo, do końca przyszłego roku planowane jest dostarczenie jeszcze ponad 50 sztuk tych czołgów, które produkuje Hyundai Rotem.

Transport został oficjalnie potwierdzony przez Pawła Bejdę, wiceministra obrony, który udostępnił informacje na temat tej transakcji na swoich profilach w mediach społecznościowych. Według jego słów, obecna przesyłka składała się z jedenastu czołgów K2 wyprodukowanych przez giganta motoryzacyjnego – koncern Hyundai Rotem i są one przeznaczone dla polskiego wojska.

Warto zauważyć, że poprzednia dostawa dotarła do Polski tylko osiem dni wcześniej – 11 marca. Jest to część realizacji umowy zawartej w 2022 roku, która dotyczyła zakupu w sumie 180 czołgów typu K2GF (Gap Filler). Warto podkreślić, że te czołgi są identyczne z tymi, które są obecnie w użyciu przez siły zbrojne Republiki Korei.