Najnowszy projekt Banku Żywności w Trójmieście: Nowoczesne centrum dystrybucyjno-magazynowe

W Gdyni szykuje się otwarcie nowego, zaawansowanego centrum dystrybucyjnego i magazynowego. Właśnie kończy się jego budowa, a za cały projekt odpowiedzialny jest Bank Żywności w Trójmieście. Inwestycja, sfinansowana z funduszy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz miasta Gdynia, przyczyni się do znacznego usprawnienia procesów dostarczania żywności potrzebującym w naszym regionie.

W skład nowo powstałego obiektu dystrybucyjno-magazynowego Banku Żywności w Trójmieście wejdą różnego typu przestrzenie, takie jak kuchnia społeczna, warsztaty, pomieszczenia biurowe i obszerne magazyny wyposażone w mroźnie i chłodnie.

To innowacyjne centrum to budynek składający się z części magazynowej o powierzchni 660 m² oraz biurowej o powierzchni 150 m². Najważniejsze jest jednak to, że dzięki wsparciu finansowemu z Krajowego Planu Odbudowy, powierzchnia magazynowa zyska dodatkowe 220 m², co umożliwi gromadzenie i przechowywanie większych ilości darów żywnościowych.

Biuro, poza standardowymi pomieszczeniami, będzie dysponować salą konferencyjno-warsztatową. Sala ta zostanie wykorzystana do organizowania szkoleń i warsztatów dla organizacji współpracujących z Bankiem Żywności oraz dla wolontariuszy. Koszty wyposażenia sali pokryte zostaną z dotacji z Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny.