Młodzi wirtuozi Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni kończą rok szkolny wyjątkowym koncertem

Przybył czerwiec, a z nim czas na podsumowania osiągnięć szkolnych, w tym także muzycznych. Niedawno miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – koncert będący efektem współpracy pomiędzy gdyńską Szkołą Muzyczną I i II stopnia oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Gdyni. Był to pierwszy przypadek, kiedy cały koncert 'Niedzieli Melomana’ uzupełniła muzyka grana przez młodych talentów z Gdyni.

„Dyplomanci z orkiestrą dla Gdyni” to niezwykły koncert, nad którym pieczę sprawował Krzysztof Dąbrowski. Koncert ten był częścią popularnej serii „Niedziela Melomana”. Po raz pierwszy od początku istnienia cyklu, całość programu tego koncertu składała się z wykonania utworów przez uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni.

Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej II stopnia pod batutą Leszka Gołąba dała początek spektaklu prezentując utwór „Waterfall” autorstwa ucznia klasy IV/II – Michała Dokrzewskiego. Po nich na scenie pojawiały się kolejno trzy solistki: Anna Borowiak z klasy prowadzonej przez Magdalenę Jenda-Kujawę, Zofia Górecka uczennica Marii Peruckiej oraz Malwina Płocka z klasy Grzegorza Karłowicza (zastąpionego na koncercie przez Jakuba Falkowskiego).

Publiczność owacyjnie przyjęła emocjonujące interpretacje Koncertu gitarowego D-dur A. Vivaldiego, Koncertu skrzypcowego e-moll F. Mendelssohna oraz Koncertu na trąbkę Aleksandra Arutuniana – opisuje zdarzenie Joanna Rutkowska, dyrektor Szkoły. Na zakończenie koncertu wiceprezydent Oktawia Gorzeńska pogratulowała wszystkim uczestnikom ich występów. Ten dzień był ważnym punktem w historii naszej szkoły.

Koncert ten był kulminacją wieloletniej współpracy Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Gdyni, który od ponad 25 lat jest organizatorem „Niedzieli Melomana”. Ten wydarzenie podkreśliło, jak znaczącą rolę pełni szkoła w kształtowaniu kultury muzycznej Gdyni. Szkoła jest zaangażowana w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców miasta i melomanów z Trójmiasta, zgodnie ze swoją misją.