Kulturalne spotkanie z Azją w Gdyńskim Centrum Filmowym

W Gdyńskim Centrum Filmowym miłośnicy sztuki filmowej będą mieli okazję zanurzyć się w fascynujący świat azjatyckiej kinematografii. W listopadzie odbędą się tam dwa specjalne wydarzenia filmowe – Przegląd Filmów Chińskich oraz Festiwal Filmów Koreańskich, na które składać się będą zarówno najnowsze produkcje z tych regionów, jak i unikalne arcydzieła znane tylko prawdziwym koneserom.

Pierwszym z zaplanowanych wydarzeń będzie Przegląd Filmów Chińskich. Od 4 do 7 listopada widzowie będą mogli przenieść się na chwilę do odległego Kraju Środka, odkrywając najciekawsze obrazy tamtejszej kinematografii. Niewielu zdaje sobie sprawę, że chińska sztuka filmowa ma wiele więcej do zaoferowania niż tylko kultowe filmy akcji i to właśnie ta bogactwo różnorodności zostanie zaprezentowane podczas przeglądu.

Natomiast miłośnicy kina koreańskiego będą mieli swoje święto od 10 do 18 listopada. Wtedy to odbędzie się Festiwal Filmów Koreańskich, który pozwoli widzom na pełne zrozumienie unikalności stylu koreańskiego filmu, różniącego się od wszystkiego, co do tej pory mieli okazję oglądać. Koreańska kinematografia to niezwykle ekscytujące doświadczenie, które łączy w sobie tradycję z nowoczesnością na prawdziwie mistrzowskim poziomie.