Kryminalni rozbili narkotykowy duet: zatrzymali kobietę i mężczyznę z ogromnymi ilościami substancji odurzających

W Gdyni funkcjonariusze policji dokonali przełomowego odkrycia, które rzuciło światło na sprawę posiadania znacznych ilości narkotyków przez dwoje mieszkańców tego miasta. Dochodzenie, które rozpoczęło się pod koniec zeszłego roku, doprowadziło śledczych do osób podejrzanych o przechowywanie nielegalnych substancji w swoim miejscu zamieszkania. W grudniu, działając na podstawie zebranych informacji, policjanci skierowali swoje kroki do wytypowanego mieszkania, gdzie odkrycie przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania.

Niespodziewane odkrycie podczas rutynowej kontroli

Podczas rutynowej kontroli przed budynkiem, funkcjonariusze napotkali kobietę, która według ich informacji mogła być zamieszana w sprawę. Podczas rozmowy z nią, wyczuli charakterystyczny zapach marihuany unoszący się w powietrzu, co skłoniło ich do przeszukania jej mieszkania. Znalezione tam substancje odurzające i psychotropowe w znacznej ilości były dowodem na słuszność przypuszczeń kryminalnych.

Zabezpieczone dowody i działania śledcze

W trakcie przeszukania mieszkania technik kryminalistyczny wraz z funkcjonariuszem dochodzeniowo-śledczym zabezpieczyli dowody rzeczowe, takie jak ślady daktyloskopijne i biologiczne. Łącznie skonfiskowano ponad 650 gramów marihuany, 529 gramów mefedronu oraz 2288 tabletek MDMA, a także niewielką ilość grzybów halucynogennych. Kobieta została niezwłocznie zatrzymana, a po analizie dowodów prokurator postawił jej zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, wprowadzając nad nią policyjny nadzór jako środek zapobiegawczy.

Poszukiwania drugiego podejrzanego

Informacje od zatrzymanej ujawniły, że jej partner, również podejrzany o udział w przestępstwie, nie przebywa w Gdyni. Jednakże policja kontynuowała działania zmierzające do jego ujęcia. W marcu, dzięki intensywnym poszukiwaniom, udało się ustalić, że 25-letni mężczyzna mógł przebywać w Bolszewie. Wizyta kryminalnych w tym miejscu doprowadziła do dynamicznego pościgu, który zakończył się zatrzymaniem podejrzanego po tym, jak usiłował zbiec pieszo.

Dalsze odkrycia i konsekwencje prawne

Po zatrzymaniu mężczyzny i jego weryfikacji, która potwierdziła wcześniejsze przestępstwa narkotykowe, przeprowadzono przeszukanie miejsca jego pobytu. Zabezpieczono tam kolejne środki odurzające, w tym prawie 0,5 kg różnych narkotyków. Mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków znalezionych w mieszkaniu przy ul. Kamrowskiego. Po pobraniu próbek krwi w celu sprawdzenia obecności substancji odurzających, postawiono mu zarzuty. Sąd Rejonowy w Gdyni, na wniosek prokuratury, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na dwa miesiące. Zgodnie z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Wiadomości Komenda Miejska Policji w Gdyni