Gdynia ponownie gości kobiecą drużynę narodową Polski w piłce nożnej

Na początku nadchodzącego tygodnia, we wtorek 26 września, miasto Gdynia będzie miało zaszczyt po raz drugi gościć narodową drużynę kobiet reprezentujących Polskę w piłce nożnej. Tego dnia nasze biało-czerwone zawodniczki stawią czoła swoim rywalom z Ukrainy. Spotkanie to odbędzie się w kontekście inauguracyjnej edycji międzynarodowego turnieju w ramach Ligi Narodów.

Radosław Michalski, który pełni funkcję prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, udzielił wywiadu dla portalu gdyńskiego, w którym skomentował nadchodzące wydarzenie. Według niego, poziom gry naszych Polak pokazuje rosnącą tendencję z roku na rok, co przyciąga coraz większą uwagę do piłki nożnej kobiet, nie tylko na terenie Polski, ale także globalnie. Oczekuje on zaciętego meczu, ponieważ uważa, że drużyna ukraińska to mocny rywal. Wyraził też swoje zadowolenie z faktu, że spotkanie ma miejsce właśnie w Gdyni, gdzie zawsze doświadczał doskonałej organizacji oraz niesamowitej atmosfery.

Wspomniane spotkanie z ukraińskimi zawodniczkami jest częścią inauguracyjnej edycji międzynarodowych zmagań w Lidze Narodów. W ramach wrześniowych rozgrywek, nasze biało-czerwone mają także zaplanowane starcie z reprezentacją kobiet z Grecji. Ten mecz odbędzie się na terenie Bałkańskiego Półwyspu, dokładnie 22 września. Grupa B3 Ligi Narodów, w której rywalizują podopieczne trenerki Niny Patalon, obejmuje również drużynę z Serbii.