Gdynia: Kryta pływalnia dołączy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8

Już niebawem mieszkańcy Gdyni będą mogli korzystać z nowej, krytej pływalni, której budowa planowana jest przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8. Informację tę przekazało biuro prasowe miasta Gdynia, zapowiadając jednocześnie, że przetarg na realizację tego obiektu zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie miasta Gdynia, nowo powstały basen znajdzie się w drugiej linii zabudowy. Jego lokalizacja ma być sąsiadująca z kompleksem boisk sportowych, położonym na skraju terenu Potoku Wiczlińskiego.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, podkreśla w swoim oświadczeniu znaczenie nowego obiektu dla społeczności lokalnej. „Nowa pływalnia w Gdyni z pewnością przyniesie korzyści dzieciom i młodzieży uczącej się w naszych placówkach edukacyjnych. Również dorosłym mieszkańcom zapewni ona możliwość rozwijania swoich pasji sportowych” – podkreślił Szczurek.

Informacje prasowe wskazują, że przetarg na budowę krytej pływalni pod hasłem 'zaprojektuj i wybuduj’ zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale tego roku. Planowany obiekt ma powstać przy ul. Wiczlińskiej 50A, w sąsiedztwie istniejącego wielofunkcyjnego boiska i bieżni. Nowa pływalnia nie tylko wzbogaci ofertę edukacyjną szkół zlokalizowanych w tej części Gdyni, ale będzie również dostępna dla mieszkańców miasta.

Wiceprezydent Gdyni, Marek Łucyk, zapewnił o dogodnej infrastrukturze nowego obiektu: „Pływalnia będzie wyposażona w 8 torów o długości 25 metrów każdy, a także główną halę o powierzchni ponad tysiąc metrów kwadratowych. Obiekt ten będzie posiadał pełne zaplecze umożliwiające korzystanie z niego zarówno przez uczniów w godzinach szkolnych, jak i przez mieszkańców w godzinach popołudniowych czy nawet w weekendy” – dodał Łucyk.