Gdańszczanin po intensywnym pościgu zatrzymany za kradzież samochodu w Pucku

W dzielnicy Chylonia, policjanci po emocjonującym pościgu zatrzymali 26-letniego mężczyznę z Gdańska, który dopuścił się kradzieży osobowego pojazdu marki Hyundai. Incydent miał miejsce na terenie miasta Puck. Około 22.45, funkcjonariusze dostrzegli podejrzany pojazd poruszający się w stronę ulicy Morskiej w Gdyni. Po złapaniu sprawcy, mężczyźnie grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności za ten akt przestępczy.

Tego samego dnia, 31 stycznia, około godziny 22.45, oddział policyjny z Gdyni otrzymał zgłoszenie o kradzieży osobowego samochodu Hyundai w Pucku.

Jadący patrolem policjanci z Chyloni zauważyli na skrzyżowaniu ulic Swarzewskiej oraz Kartuskiej samochód przemieszczający się w stronę ulicy Morskiej. Pojazd odpowiadał opisowi zgłoszonemu w komunikacie o kradzieży. Policjanci natychmiast podjęli działania i sygnałami dźwiękowymi oraz świetlnymi próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej.

Choć próbowano go zatrzymać, kierowca zignorował sygnały i znacznie zwiększył prędkość. Na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej i Morskiej, skręcił w lewo, kierując się w stronę Rumi. Wkrótce potem, pojawienie się dwóch samochodów na obu pasach ruchu spowodowało, że zaczął gwałtownie hamować. Wskutek tego nie zdołał opanować pojazdu, uderzył w krawężnik, wjechał na chodnik i w konsekwencji w żywopłot. Mężczyzna opuścił samochód i podjął próbę ucieczki pieszo, ale szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Został zidentyfikowany jako 26-letni mieszkaniec Gdańska.