Ekstremalne wyzwanie w zimowych wodach – Gdynia gospodarzem Pucharu Świata i Mistrzostw Polski 2024 w zimowym pływaniu

Wszyscy, którzy uwielbiają rywalizację na morskich falach i pragną doświadczyć czegoś ekstremalnego, mogą już zacząć odliczanie dni. W dniach 26-28 stycznia 2024 roku Gdynia zamieni się w miejsce pełne napięcia i adrenaliny. To właśnie na tym urokliwym, ale wymagającym obszarze Zatoki Gdańskiej, odbędzie druga część Pucharu Świata pod egidą IWSA oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2024 w pływaniu w zimnej wodzie.

Te zawody zdobyły serca licznych miłośników pływania w trudnych warunkach i cieszą się rosnącym uznaniem. Są one jedyną w swoim rodzaju okazją do przetestowania swoich granic, wytrzymałości i siły charakteru w konfrontacji z surowymi warunkami morskiego środowiska. Często określane jako „zimowy olimpijski festiwal” dla największych śmiałków, przyciągają zarówno doświadczonych sportowców jak i tych, którzy dopiero raczkują w tym sporcie, dając im szansę doświadczyć czegoś zupełnie nowego.

Na czele organizacji tych emocjonujących wydarzeń stoi Piotr Biankowski, postać o ugruntowanej pozycji w świecie sportów wodnych. Były gracz Arki Gdynia w rugby, a obecnie utytułowany pływak specjalizujący się w otwartych akwenach, Piotr Biankowski doskonale rozumie potrzeby i oczekiwania zawodników. Jego zaangażowanie i wieloletnie doświadczenie stanowią gwarancję, że zawody zostaną zorganizowane i przeprowadzone na najwyższym poziomie.