Długotrwały remont dworca SKM Gdynia Główna przedłużony z powodu nieoczekiwanego odkrycia

Znajdujący się w trakcie odnowy dworzec SKM Gdynia Główna stawia cierpliwość pasażerów na kolejną próbę. Zakończenie prac zostało opóźnione z powodu nieplanowanego znaleziska, które odkryli pracownicy budowlani. Konsekutorem tego incydentu było wydanie przez konserwatora zabytków decyzji o realizacji dodatkowych robót.

Stacja kolejowa w Gdyni, utrzymana w monumentalnym stylu, miała swoje początki w latach pięćdziesiątych XX wieku. Przez ostatnie lata budynek uległ znacznemu zniszczeniu, co skutkowało jego posępnym wyglądem. Całoroczne prace remontowe mają przywrócić obiektowi dawny blask. Pierwotnie zaplanowano ich zakończenie na wiosnę, jednak podczas realizacji prac na jaw wyszła jedna z tajemnic budynku.

„Podczas renovacji okazało się, że pierwotnie, w miejscu gdzie obecnie znajduje się punkt gastronomiczny, kiedyś był otwarty podcień, który prowadził do środka budynku” – powiedział Tomasz Złotoś, rzecznik prasowy Szybkiej Kolei Miejskiej. Podcień to termin architektoniczny, który można określić jako otwarte pomieszczenie na parterze budynku.