Decydujące działania straży pożarnej w Gdyni: zażegnanie ognia w hali przy ulicy Puckiej

W sobotę, 2 grudnia, o poranku, hala magazynowa położona na ulicy Puckiej w Gdyni została doszczętnie objęta pożarem. W wyniku intensywnej akcji strażackiej, która trwała około 1,5 godziny, płomienie zdołano skutecznie ugasić. Pomimo dużej ilości dymu, który powstał w wyniku pożaru, nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach.

Niewiele przed ósmą rano, w dniu zdarzenia – sobotę, 2 grudnia, straż pożarna z Gdyni otrzymała zgłoszenie o wystąpieniu pożaru. Źródłem płomieni była hala magazynowa usytuowana na ulicy Puckiej w Gdyni, która prawdopodobnie służyła jako warsztat samochodowy. Konstrukcja o rozmiarach na około 30 metrów długości i 6 metrów szerokości była całkowicie ogarnięta przez ogień i wydobywał się z niej gęsty dym. Wewnątrz budynku znajdowały się samochód osobowy oraz butla z argonem – gazem niepalnym. Właściciel prowadzącej działalność w hali firmy był obecny na miejscu zdarzenia.

Akcję gaśniczą podjęły 4 zastępy Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej. Ich skoordynowane działania doprowadziły do ugaszenia pożaru tuż po godzinie 9.40.