Co będzie ikoną Gdyni? Można głosować na obiekt będący symbolem miasta!

W Paryżu z pewnością jest to Wieża Eiffla, w Rzymie, Koloseum a w Krakowie – Wawel. Poszukiwanie Gdyńskiej ikony będącej znakiem rozpoznawczym na całym świecie nie musi być takie trudne. A to wszystko w ramach akcji „Supermiasta i Superegiony”.

To już czwarta edycja akcji „Supermiasta i Superegiony”, która ma na celu maksymalne skoncentrowanie się na lokalnych i regionalnych współczesnych oraz historycznych symbolach. Organizuje ją Gazeta Wyborcza, która podkreśla, że w tym roku misja już 33 lat od pierwszych wyborów samorządowych. Dlatego też akcja akcji „Supermiasta i Superegiony” będzie prowadzona ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni.

Do wyboru mamy m.in. Sea Towers, Teatr Muzyczny, Pomorski Park Naukowo- Techniczny z Centrum Nauki Eksperyment, Gdyńskie Centrum Filmowe, Polsat Plus Arena Gdynia, Portowa, Muzeum Emigracji czy Kamienica Baltiq Plaża.

Do 23 kwietnia mieszkańcy Gdyni mogą głosować w sprawie wyboru swojej kandydatury na architektoniczny symbol miasta. Preselekcją zajęli się dziennikarze lokalnych redakcji Gazety Wyborczej. Wyniki będą ogłoszone 28 kwietnia.