Certyfikowany specjalista OZE. Jak zdobyć wszystkie 5 certyfikatów i mieć tytuł technika?

Zielona energia to dziś konieczność. Wiedzą o tym osoby prywatne i zdają sobie z tego sprawę właściciele nieruchomości. Dlatego nowoczesne budownictwo jest coraz bardziej eko. Co poniekąd wynika z przepisów prawa. Wciąż jednak na rynku brakuje certyfikowanych specjalistów.

Każde odnawialne źródło energii wiąże się ze szkoleniem i egzaminem, ale można inaczej. Oszczędniej i z dodatkowymi korzyściami. Jak? Gdzie?

Jak zostać specjalistą OZE?

Pięć odnawialnych źródeł energii, zobowiązuje do posiadania każdego certyfikatu, jeśli chcesz pracować kompleksowo. Energia odnawialna pochodzi z wody, gleby, wiatru, słońca i biomasy- biopaliwo. Zazwyczaj po zrobieniu jednego certyfikatu, konieczny jest kolejny, pracodawca chce poszerzyć działalność, bo wejście w kolejny obszar się opłaca.

Każde odnawialne źródło energii musi być dobrze poznane, przez szkolenie. Później egzamin. I tak 5 razy, ale może być też mniej stresująco. Odpowiedzią jest OZE szkoła policealna. Aby to zobrazować, konieczne jest odwołanie się do jednej ze szkół. Świetnym przykładem jest Szkoła Partnerska Viessmann, która kompleksowo kształci w tym kierunku.

Słuchacze otrzymują certyfikaty dla wszystkich pięciu OZE, bez kolejnych egzaminów państwowych. Decydując się na pójście ta drogą, egzaminy są tylko dwa. Mało tego, absolwent otrzymuje tytuł technika.

Ważnym aspektem są kryteria przy przyjmowaniu na kurs. Szkoła Partnerska Viessmann oferuje kurs osobom, które posiadają wykształcenie średnie. Co ważne, nie jest wymagana matura. Innych wymagań poza ukończeniem 18 lat nie ma.

Co daje ukończenie kursu?

Kurs optymalnie przygotowuje do pracy w branży odnawialnych źródeł energii. Na marginesie warto wiedzieć, że Szkoła Partnerska Viessmann to jedyna szkoła, która współpracuje z producentem urządzeń grzewczych. Bardzo dobrze znaną marką, cenioną za jakość i innowacyjne podejście.

Ukończenie kursu to nie tylko dyplom z tytułem technika, to również po złożeniu wniosku certyfikaty dla wszystkich 5 odnawialnych źródeł energii. O czym przeczytasz więcej na tej stronie: zawodoze.pl. Poza tym wybierając Szkołę Partnerską Viessmann, jest jeszcze jedna korzyść. Uczestnicząc w bezpłatnych, dodatkowych zajęciach z montażu urządzeń marki Viessmann, wydawany jest certyfikat. Dziś to bardzo cenna umiejętność, zwłaszcza że urządzenia tej marki są często wybierane przez Polaków. Umiejętność montażu i konserwacji oraz rozwiązywania problemów to bardzo cenne dla pracodawców kwalifikacje potencjalnego pracownika.

Zarówno na świecie, jak i w Polsce w przyszłości będzie rosło zapotrzebowanie na pracowników w OZE. Polski rynek wchłonie nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Odpowiedź na pytanie, czy warto, jest oczywista. Już trwają zapisy na kurs, można to zrobić wstępnie i niezobowiązująco przez stronę Szkoły Partnerskiej Viessmann.