Arka Gdyni remisuje z Motorem Lublin 2:2 w Fortunie 1 Lidze

Arka Gdynia potwierdziła swoją dobrą formę, osiągając remis 2:2 z Motorem Lublin w spotkaniu Fortuny 1 Ligi. Mimo że dwukrotnie byli w tyle, Żółto-Niebiescy zdołali odzyskać równowagę i zdobyć cenny punkt. Co więcej, mieli nawet szansę na zwycięstwo podczas końcówki zawodów. Dla Arki wynik jest powodem do zadowolenia, szczególnie że w bieżącym roku nadal nie doświadczyli goryczy porażki ligowej. Niemniej jednak, jeśli niedzielne starcie Lechii Gdańsk z Bruk-Bet Termaliką zakończy się zwycięstwem Lechii, Arka utraci swoje miejsce na szczycie tabeli na rzecz swojego regionalnego konkurenta.

Z drugiej strony, Motor Lublin przystąpił do starcia z Arką pobudzony ważnym triumfem nad Wisłą Kraków. Jednak pomimo tego, zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Łobodzińskiego ma na swoim koncie solidny sezon i wszedł na boisko w Lublinie, gotowy do walki o kolejne zwycięstwo.

– Nie możemy grać na remis, bo to często prowadzi do porażki. Musimy dążyć do zdobycia trzech punktów i z takim nastawieniem przystępujemy do każdego meczu – podkreślał przed spotkaniem trener Łobodziński.