48. edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Złote Lwy na horyzoncie

Począwszy od 18 września do 23 września, Gdynia stanie się areną dla 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Jest to niezwykłe wydarzenie, które z niecierpliwością oczekuje każdy kinoman. Najważniejszym punktem festiwalu jest przyznanie nagrody Złote Lwy, której odbiorca wciąż pozostaje tajemnicą. Dodatkowo, znaczącym atutem festiwalu jest Konkurs Główny, w którym zaprezentowanych zostanie 16 premierowych filmów fabularnych. To wszystko pod egidą Polskiego Radia, oficjalnego patrona medialnego tego wydarzenia.

Program festiwalu zapowiada się ekscytująco i różnorodnie. Konkurs Główny przyciąga widzów swoją bogatą tematyką, odważnymi formami prezentacji oraz ciekawymi obsadami. Wyróżniającym elementem jest fakt, że wszystkie 16 filmów biorących udział w konkursie to premiery – co stanowi dodatkowy magnes dla publiczności.

Jednak to nie jedyna nowość tegorocznej edycji festiwalu. Po raz pierwszy w historii dyrektorem artystycznym imprezy jest kobieta. Joanna Łapińska, wybrana w drodze konkursu, przejęła tę prestiżową funkcję, wprowadzając tym samym świeże spojrzenie na organizację i program festiwalu.