19-letni kierowca wpada w panikę na widok policji – znaleziono przy nim narkotyki

Policjanci patrolujący okolice Chyloni w Gdyni zauważyli niepokojące zachowanie 19-letniego kierowcy. Młody mężczyzna, prowadzący samochód marki Renault, gwałtownie skręcił w boczną ulicę na widok nadjeżdżającego radiowozu. Ten nagły manewr zwrócił uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili podjąć interwencję.

Przy ulicy Chabrowej, w miejscu gdzie kierowca zatrzymał i zaparkował swój pojazd, mundurowi przystąpili do kontroli. Mężczyzna okazał się być 19-letnim mieszkańcem Gdyni. Policjantom rzuciło się w oczy jego dziwne zachowanie – powiększone źrenice i niezdrowo napinające się szczęki. Na pytanie o posiadanie narkotyków, reakcja mężczyzny była wyraźnie nerwowa.

Dalsze dochodzenie potwierdziło podejrzenia policji. Przy 19-latku znaleziono sznurek z folii, w którym ukryte były białe kryształki. Zgubiony mężczyzna przyznał mundurowym, że substancją jest mefedron i przyznał się do jej spożycia. Informację tę przekazała podkomisarz Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

Po incydencie, młody człowiek został przetransportowany na badania krwi, a następnie osadzony w policyjnej celi. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. W świetle prawa, 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.