Antyczna tragedia w nowej odsłonie to spektakl, który ukazuje, jak klasyczne formy mogą odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Choć tytuł sugeruje powiązanie z komedią, przedstawienie to opowiada o najważniejszych ludzkich problemach. Główna bohaterka, Helena, doświadcza życiowego przewrotu, gdy jej mąż opuszcza ją dla młodszej kobiety. Wydarzenie to, choć bolesne, staje się punktem wyjścia do refleksji nad starzeniem się i utratą perspektyw. Na szczęście, Helena może liczyć na wsparcie swoich przyjaciółek, które pomagają jej przetrwać te trudne chwile.
Klasyka w nowoczesnej formie
Szymon Jachimek, twórca spektaklu, zdecydował się przedstawić współczesną historię za pomocą języka antycznej tragedii. Na scenie pojawiają się chór, mityczny Olimp, a także aktorzy, którzy operują wyłącznie rymowanymi kwestiami. Taka stylistyka nie tylko nawiązuje do klasyki, ale również wprowadza widzów w wyjątkowy klimat, łącząc tradycję z nowoczesnością.
Amatorzy na scenie
Główne role w przedstawieniu odgrywają aktorzy-amatorzy z grupy teatralnej „W Kaczych Butach”. Ich występ to efekt pracy pod okiem reżyserki Magdaleny Bochan-Jachimek, która potrafiła wydobyć z nich potencjał i nadać przedstawieniu charakterystyczny wyraz. Ich zaangażowanie i pasja sprawiają, że każda postać jest pełna emocji i autentyczności, co dodatkowo wzbogaca odbiór spektaklu.
Szczegóły wydarzenia
Spektakl odbędzie się w dwa dni: 28 marca, w sobotę, o godzinie 19:00 oraz 29 marca, w niedzielę, o godzinie 17:00. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są dostępne w cenie 35 zł. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świecie antycznych tragedii, które wciąż potrafią mówić o współczesnych problemach w sposób zaskakująco aktualny.
Źródło: facebook.com/GdynskieCentrumKultury
